Hakkımızda

Egemenoğlu, Türkiye’nin en büyük, köklü ve tam teşekküllü hukuk firmalarından biri olarak; çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren, piyasa lideri konumundaki yerli ve yabancı kurum ve kuruluşlara 1968 yılından bu yana hukuk hizmeti vermektedir.

Hem hukuk sisteminin hem de müvekkillerinin menfaatine gözeterek, kuruluşundan bu yana sayısız kanuna karşı itirazları, değişiklik önerileri ve incelemeleri ile son elli yılda hukuk sisteminin gelişimine de katkı sağlayan Egemenoğlu, uluslararası hukuk çevrelerinde Türkiye’nin önde gelen hukuk firmaları arasında gösterilmektedir.

Farklı sektörlerde ulusal ve uluslarası faaliyet yürüten çok sayıda müvekiline hizmet vermekten gurur duyan Egemenoğlu, geniş bir perspektife yayılan uzmanlık alanlarında sağladığı hızlı, pratik, titiz ve çözüm odaklı çalışmaları ile gerek müvekkilleri gerekse Türk hukuk piyasası nezdinde takdir görmektedir.

Egemenoğlu, hukukun tüm alanlarında kesintisiz hukuki destek sunan deneyimli ekibi, müvekkilleriyle kurmuş olduğu güçlü ilişkileri, profesyonel yönetimi ve erişim kolaylığının yanı sıra hukuk sektöründe gelişen teknolojiyi etkin kullanımı ile de alanında öncülük etmektedir.

Avukatlarımız müvekkillerine faaliyet gösterdikleri sektörleri özelinde, işlerine değer katan bir anlayış ve işbirliği içerisinde çalışarak hızlı ve güvenilir hukuk hizmeti sunmayı amaçlamaktadır. Ayrıca Egemenoğlu yabancı hukuk firmalarıyla olan iş birlikleri doğrultusunda, müvekkillerine uluslarası piyasalarda da güvenilir hukuk hizmetleri sunmaktadır.

Egemenoğlu, dünyanın önde gelen saygın derecelendirme kuruluşları ve hukukçuları tarafından da çeşitli ödüllere layık görülmüştür. IFLR 1000 tarafından ‘Proje ve Finans’ ve ‘M&A’ alanlarında tanınmış bir hukuk firması olarak ve  Chambers & Partners tarafından da “İş Hukuku” alanında en önde gelen hukuk firması olarak ödüle layık görülen Egemenoğlu, ayrıca dünyanın en iyi hukuk firmalarının değerlendirildiği Legal 500 sıralamasında da “İş Hukuku” ve “Gayrimenkul/İnşaat” alanlarında Türkiye’nin en kaliteli hukuk firmaları arasında yer almaktadır.